Фрезерні роботи

Фрезерування є одним із способів обробки різанням. Воно здійснюється за допомогою багатолезового інструменту, що називається фрезою.

Фреза при обертанні врізається зубами в заготівлю, що насувається на неї, закріплену на столі верстата, і зрізує кожним своїм зубом з її поверхні стружку, надаючи заготівлі передбачені кресленням контури і розміри.

Залежно від розташування зубів відносно оброблюваної поверхні розрізняють циліндричні (мал. 1, а) і торцеві фрези (мал. 1, б). Усі інші види фрез – дискові пазові (мал. 1, в), дискові трибічні (мал. I, г), відрізні (мал. 1, б) і кінцеві (мал. 1, е) – можна умовно розглядати як одні з цих двох основних типів.

Обертання фрези навколо своєї осі називають головним рухом, а поступальна хода заготівлі – рухом подання. Обидва ці рухи здійснюються фрезерним верстатом.

Головний рух, т. е. обертання фрези, визначається числом оборотів шпинделя верстата в хвилину (про/мін) і характеризує швидкість різання. Рух подання характеризується величиной хвилинного переміщення столу верстата із закріпленою на нім заготівлею відносно фрези. Ця величина виражається в міліметрах в хвилину (мм/мін).

Фрезерування є продуктивним процесом механічної обробки різанням, тому воно порівняльне швидко отримало широке застосування.

виды фрез фрезерного станка

Основні види фрез :

а – “циліндрична; б – торцева; у – пазова; г – дискова трьох­стороння; д – відрізна (шліцьова); е – кінцева

ОСНОВНІ ТИПИ ФРЕЗЕРНИХ ВЕРСТАТІВ

На фрезерних верстатах можна обробляти плоскі або фасонні поверхні, нарізувати шліци і зуби, свердлувальні і розточувальні роботи.

З усіх фрезерних верстатів найбільше поширення отримали верстати для обробки плоских і криволінійних поверхонь : консольно-фрезерні, безконсольно-фрезерні, подовжньо-фрезерні і копіювально-фрезерні. З верстатів для інших видів фрезерної обробки отримали поширення зубофрезерные, резьбофрезерные, шлицефрезерные і фрезерні для шпони верстати. У масовому виробництві застосовують головним чином багатошпіндельні подовжньо-фрезерні верстати і верстати безперервної дії : карусельно-фрезерні і барабанно-фрезерні.

Консольно-фрезерні верстати. Це найбільш поширений тип верстатів, вживаних для фрезерних робіт. Свою назву консольно-фрезерні верстати дістали від консольного кронштейна (консолі), що переміщається по тих, що вертикальним, що направляють станини верстата і службовця опорою для горизонтальних переміщень столу.

Консольно-фрезерні верстати підрозділяються на горизонтальні і вертикальні.

Горизонтально-фрезерні верстати. Ці верстати є найбільш простими по своєму пристрою.

На малюнку зображений горизонтально-фрезерний верстат 6Н82Г . Горизонтально-фрезерні верстати призначені для роботи циліндричними і дисковими фрезами, але вони можуть працювати і торцевими фрезами.

горизонтально-фрезерный станок

Шпиндель горизонтально-фрезерного верстата, на якому кріпиться інструмент, обертається навколо горизонтальної осі. Він отримує обертання через коробку швидкостей від електродвигуна.

Стіл горизонтально-фрезерного верстата має три напрями руху : подовжнє, поперечне і вертикальне. Ці переміщення столу, або подання, здійснюються вручну за допомогою руків’я або механічно від приводу верстата.

У деяких горизонтально-фрезерних верстатів можливий поворот столу по відношенню до шпинделя. Верстати з таким поворотним столом називаються універсальними горизонтально-фрезерними або, скорочено, універсально-фрезерними верстатами.

Вертикально-фрезерні верстати. Ці верстати названі так тому, що їх шпиндель змонтований перпендикулярно робочій площині столу, т. е. розташований вертикально. Усі інші вузли вертикально-фрезерного верстата аналогічні вузлам горизонтально-фрезерного. На малюнку нижче зображений вертикально-фрезерний верстат 6Н12.

вертикально-фрезерный станок

Вертикально-фрезерні верстати призначаються для роботи торцевими фрезами, фрезерними голівками, кінцевими і шпопочными фрезами.

Компанія Нетхилл пропонує послуги з фрезерування металу, виготовлення деталей по кресленнях замовника, детальніше дізнатися про вартість і замовити послугу можна зв’язавшись з нами любимо зручним для вас способом